scmp@volny.cz Tel.: +420 776 721 519, +420 777 610 827, +420 720 123 523
CZE / ENG

Vracíme radost lidem
po CMP

Vše o cévní mozkové příhodě

Co děláme

Naše sdružení

Sdružení pro rehabilitaci osob po cévních mozkových příhodách (dále jen Sdružení CMP) vzniklo v roce 1990. Je jedinou neziskovou organizací v České republice, která se komplexní následnou péčí o takto nemocné pacienty zabývá. Naše působnost je celorepubliková. V současné době evidujeme kolem 1300 členů. Podle statistických údajů ročně postihne cévní mozková příhoda v České republice více než 30 000 osob, kolem 10 000 zůstává s trvalými následky. Dosud není k dispozici, v rámci zdravotnictví České republiky, závazný metodický návod na ucelenou dlouhodobou rehabilitaci postižených cévní mozkovou příhodou, to je včetně sociální rehabilitace (resocializace). Proto Sdružení CMP pomáhá těmto lidem v návratu do života.
Smyslem naší práce je ulehčit člověku po CMP v jeho složité životní situaci a pomoci mu v pochopení, že ani tímto závažným onemocněním život nekončí, ale může, byť v jiné kvalitě, důstojně pokračovat. Vždyť dnešní hektická doba je díky stresům podhoubím cévní mozkové příhody a pacientem může být v příští minutě každý z nás.
Roční členský příspěvek činí 500,-Kč.

Nejnovější fotky